اخبار

دوشنبه 23 مرداد 1396
تعداد بازدید: 896
تعداد نظرات: 0

برگزاری نشست ویدئو کنفرانس مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اصفهان با ستاد اجرایی طرح ملی کاج وزارت تعاون

برگزاری نشست ویدئو کنفرانس مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اصفهان با ستاد اجرایی طرح ملی کاج وزارت تعاون
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان اصفهان نشست ویدئو کنفرانس بررسی روند اجرایی طرح پایش برنامه ملی استقرار مداخلات پیشگیری از اعتیاد با عنوان طرح ملی کاج باحضور دکتر سیدحسین مدنی معاون اداره کل اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، دکتر فرشید علاءالدینی مدرس طرح کاج قطب مرکزی کشور، مهندس اسماعیل زاده مسئول پشتیبانی سایت طرح کاج، مهندس پرنده مدیر اجتماعی و کارشناسان اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان و مدیران اجتماعی ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی استانهای قزوین، قم، مرکزی، البرز و زنجان برگزار شد.

در این نشست مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اظهار داشت: در استان اصفهان ۷۶ واحد اقتصادی در اجرای طرح کاج ومعرفی بهبان های خود اعلام آمادگی نمودند، که در این راستا بسته های آموزشی کارگاهی سبک زندگی سالم تحویل بهبان های واحدهای مذکور شده است. 
احمدرضا پرنده افزود: با همکاری خوب کارفرمایان این واحدهای اقتصادی، کارگران در گروه های ۲۰ نفره تحت آموزش های لازم را دریافت کرده ودر اجرای طرح مذکور اطلاعات وضعیت سلامت کارگران در سیستم ثبت شد و در نهایت بهبان ها اقدام به صدور کارت سلامت ایرانیان ویژه کارگران می کنند.
وی با بیان این که بر اساس نتایج کارت سلامت، وضعیت سلامتی کارگر به سه دسته تقسیم می شوند گفت: وضعیت سبز که نشانگر خود مراقبتی و ارتقاء سبک زندگی است، وضعیت زرد یعنی کارگر نیاز به مشاوره و اصلاح سبک زندگی دارد و وضعیت قرمز که فرد نیاز به مشاوره، درمان و اصلاح اصولی سبک زندگی پیدا می کند و مراقبتهای اولویت دار برای حفظ سلامتی کارگر اعلام می شود.
پرنده با اشاره به استقبال برخی از کارفرمایان از اجرای طرح آموزشی سبک زندگی گفت: کارفرمایان خواستار اجرای این آموزش برای خانواده های کارگران بوده و این درخواست کارفرمایان به همت بهبان های توانمند استان اصفهان اجرایی شده است.
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین خواستار ایجاد عوامل انگیزشی و تشویق برای کارفرمایان که نهایت مشارکت و همکاری در اجرای طرح را داشتند و بهبان ها که با عشق و علاقه برای ارتقاء سلامت کارگران فعالیت می کنند، شد. 
در ادمه این جلسه دکتر سید حسین مدنی معاون اداره کل اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانهای اصفهان و البرز را پیشرو در اجرای طرح ملی کاج در قطب مرکزی کشور معرفی کرد و همچنین از تصویب برنامه های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای تجلیل و ایجاد عوامل انگیزشی برای کارفرمایانی که در این طرح مشارکت دارند، خبر داد.
همچنین مدرس طرح کاج قطب مرکزی کشور ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده در اصفهان و سایر استان ها بیان کرد: هدف ما این است که افراد و مسئولین در سمت های مختلف را به حل مشکلات اعتیاد حساس نماییم تا میزان بروز و شیوع اعتیاد را در جامعه کار و تولید به حداقل برسانیم.
در ادامه اعضای ستاد طرح ملی کاج مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی( دکترسیدحسین مدنی معاون اداره کل اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، دکتر فرشید علاءالدینی مدرس طرح کاج قطب مرکزی کشور، مهندس اسماعیل زاده مسئول پشتیبانی سایت طرح کاج به سوالات مدیران اجتماعی استانها پاسخ دادند و روند فعالیت استانها را پایش کردند.
تصاویر
  • برگزاری نشست ویدئو کنفرانس مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اصفهان با ستاد اجرایی طرح ملی کاج وزارت تعاون
دات نت نیوک فارسی